3.14.4. Конвертація акцій акціонерного товариства - емітента при його реорганізації шляхом виділу в акції акціонерного(-их) товариства(-в), що виділяється(-ються) або в акції цього акціонерного товариства та акціонерного(-их) товариства(-ств), що виділяється(-ються)
Після прийняття загальними зборами акціонерного товариства - емітента, що реорганізується шляхом виділу, відповідного рішення, обрані цими загальними зборами уповноважені особи на здійснення подальших дій щодо реорганізації акціонерного товариства - емітента шляхом виділу (далі - уповноважені особи) повинні:
- укласти з Центральним депозитарієм договір(-ори) про обслуговування випусків цінних паперів для взяття Центральним депозитарієм на обслуговування випуску(- ів) акцій акціонерного(-их) товариства(-ств), що створюється(-ються) в результаті виділу з акціонерного товариства – емітента;
- надати до Центрального депозитарію пакет документів для відкриття рахунку (-ів) у цінних паперах акціонерному(-им) товариству(-ам), що створюється(-ються) в результаті виділу (див. п.1.4);
- надати документи для внесення змін до анкети рахунку у цінних паперах емітента, що реорганізується шліхом виділу, щодо зміни інформації про розпорядників рахунку (якщо відповідна уповноважена особа не є розпорядником рахунку) (див. п.1.7).
Не пізніше, ніж за три робочих дні до дати початку конвертації, емітенти-акціонерні товариства, що створюються в результаті виділу, повинні надати до Центрального депозитарію:
Копію рішення про реорганізацію акціонерного товариства шляхом виділу, затверджених загальними зборами акціонерного товариства та плану виділу (порядку та умов виділу, порядку конвертації акцій) (скан-копій, подаються через веб-сервіс «Кабінет Клієнта» (opens new window)).
Розпорядження на зарахування цінних паперів на рахунок у цінних паперах емітента внаслідок депонування глобального (тимчасового глобального) сертифікату випуску цінних паперів оформлене у формі електронного документа шляхом заповнення відповідної форми у електронному сервісі «Кабінет Клієнта» (opens new window);
Заповнення реквізитів розпорядження здійснюється емітентом відповідно до аналогічних полів у формі глобального (тимчасового глобального) сертифікату.
Тимчасовий глобальний сертифікат випуску цінних паперів, оформлений у формі електронного документа, шляхом заповнення відповідної форми у електронному сервісі «Кабінет Клієнта» (opens new window).
Копія тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів у електронній формі, (скан-копія, подається через веб-сервіс «Кабінет Клієнта» (opens new window)).
Розпорядження про проведення конвертації акцій у формі паперового документу.
Розпорядження складається в довільній формі окремо за кожним випуском акцій акціонерного товариства, що реорганізується, у розрізі випусків акцій акціонерного(-их) товариства(-ств)-правонаступника(-ів), що створюється(-ються) шляхом виділу, та акціонерного товариства, що реорганізується шляхом виділу.
Надаються окремі розпорядження про проведення конвертації акцій кожним акціонерним товариством, що створюється в результаті виділу, та акціонерним товариством, що реорганізується шляхом виділу.
В розпорядженні обов’язково вказуються:
повне найменування емітента, що реорганізується шляхом виділу;
код за ЄДРПОУ емітента, що реорганізується шляхом виділу;
повне найменування емітента, що створюється в результаті виділу;
реквізити випусків акцій емітента, що реорганізується шляхом виділу (код цінних паперів, вид/тип/клас цінних паперів, реєстраційний номер та дата реєстрації випуску цінних паперів, номінальна вартість одного цінного папера);
реквізити випуску акцій емітента, що створюється в результаті виділу (код цінних паперів, вид/тип/клас цінних паперів, реєстраційний номер та дата реєстрації випуску цінних паперів, номінальна вартість одного цінного папера);
коефіцієнт конвертації; - дата початку конвертації;
особливості проведення конвертації (за наявності).
Розпорядження про виконання облікової операції переказу цінних паперів (Додаток № 10).
Подається розпорядження про переказ акцій акціонерного товаристваправонаступника, що створюється шляхом виділу з акціонерного товариства - емітента, з рахунку в цінних паперах цього товариства на рахунок у цінних паперах депозитарної установи, депонентом якого є акціонерне товариство - емітент, для зарахування цією депозитарною установою на його рахунок прав на ці цінні папери - у разі затвердження загальними зборами акціонерного товариства - емітента рішення про придбання ним акцій створюваного товариства (складається окремо за кожним акціонерним товариствомправонаступником, що створюється шляхом виділу з акціонерного товариства - емітента, стосовно якого прийняте таке рішення).
У разі виявлення Центральним депозитарієм неможливості здійснення обміну цінних паперів старого випуску на цілу кількість цінних паперів нового випуску для кожного власника Центральний депозитарій не пізніше одного робочого дня з дня виявлення відмовляє емітенту проведенні конвертації.
Після отримання нового(-их) свідоцтв(-а) про реєстрацію(-ї) випуску(-ів) емітент(-и) – акціонерне(-і) товариство(-а), що створюється(-ються) в результаті виділу, надає(-ють) Центральному депозитарію пакет(-и) документів для проведення операції депонування глобального сертифікату внаслідок заміни тимчасового(-их) глобального(-их) сертифікату(-ів) на новий(-і) глобальний(-і) сертифікат(-и) при отриманні нового(-их) свідоцтва(-в) про реєстрацію випуску(-ів) цінних паперів (див. п.3.3) та документи згідно п.1.1 цього Регламенту (крім заяви на відкриття рахунку у цінних паперах) та розпорядження на внесення змін до анкети рахунку у цінних паперах (Додаток № 6).
Після отримання нового свідоцтва про реєстрацію випуску емітент – акціонерне товариство, з якого здійснюється виділ, надає Центральному депозитарію пакет документів для проведення операції депонування глобального сертифікату внаслідок заміни старого глобального сертифікату на новий глобальний сертифікат при отриманні нового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів та якщо кількість цінних паперів нового випуску менше кількості цінних паперів попереднього випуску – для проведення операції списання цінних паперів внаслідок заміни глобального сертифікату на новий глобальний сертифікат, (див. п.3.5). Також емітентом надається пакет документи на внесення змін до анкети рахунку у цінних паперах (див. п.1.7).