3.7. Погашення тимчасового глобального сертифікату внаслідок того, що випуск цінних паперів, випуск облігацій місцевих позик визнано таким, що не відбувся
Учасники: | Центральний депозитарій, емітент, депозитарні установи, Національний банк України (для виплат в національній валюті ), банк, що відповідає критеріям, встановленим НБУ (для виплат в іноземній валюті) |
---|---|
Послідовність виконання операції: | 1. подання емітентом відповідних документів; 2. реєстрація та перевірка Центральним депозитарієм наданих документів; 3. переказ емітентом на рахунок Центрального депозитарію, відкритий у Національному банку України, якщо такі кошти виплачуються у національній валюті, або на рахунок, відкритий Центральним депозитарієм в банку, що відповідає критеріям, встановленим Національним банком України, якщо такі кошти виплачуються в іноземній валюті, для здійснення даної операції; 4. здійснення переказу коштів з рахунку Центрального депозитарію, відкритого у Національному банку України, якщо такі кошти виплачуються у національній валюті, або з рахунку, відкритого Центральним депозитарієм в банку, що відповідає критеріям, встановленим Національним банком України, якщо такі кошти виплачуються в іноземній валюті, на відповідні рахунки у грошових коштах депозитарних установ 5. списання депозитарними установами прав на відповідні цінні папери з рахунків інвесторів (депонентів) та переведення відповідних цінних паперів з рахунків депозитарних установ на рахунок емітента |
Термін виконання: | Операція виконується у терміни, що встановлені чинним законодавством |
У разі визнання емісії недійсною, або незатвердження в установлені законодавством строки результатів емісії цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення, або невнесення в установлені законодавством строки змін до статуту, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу акціонерного товариства з урахуванням результатів розміщення акцій, повернення емітентом інвесторам коштів, що надійшли як плата за розміщені цінні папери, здійснюється через депозитарну систему шляхом зарахування коштів, що підлягають поверненню інвесторам, на рахунок Центрального депозитарію, відкритий у Національному банку України, якщо такі кошти виплачуються у національній валюті, або на рахунок, відкритий Центральним депозитарієм в банку, що відповідає критеріям, встановленим Національним банком України, якщо такі кошти виплачуються в іноземній валюті, та складається з наступних етапів:
- Емітент переказує кошти, що підлягають поверненню інвесторам, на рахунок Центрального депозитарію, відкритий у Національному банку України, якщо такі кошти виплачуються у національній валюті, або на рахунок, відкритий Центральним депозитарієм в банку що відповідає критеріям, встановленим Національним банком України, якщо такі кошти виплачуються в іноземній валюті.
- Емітент подає Центральному депозитарію Розпорядження на повернення інвесторам коштів (Додаток № 12a) (у двох примірниках) та Інформацію про осіб, яким має бути здійснено виплату, із зазначенням розміру сум, що підлягають виплаті кожній із вказаних осіб (Додаток № 12б) (у двох примірниках окремо за кожною депозитарною установою та депозитарієм-кореспондентом).
Центральний депозитарій реєструє документи емітента у порядку, визначеному внутрішніми документами Центрального депозитарію, та здійснює їх перевірку на:
- відповідність вимогам законодавства;
- наявність документів у повному обсязі;
- правильність заповнення.
У разі наявності зауважень до оформлення пакета документів на повернення інвесторам коштів, Центральний депозитарій відмовляє у проведенні операції з зазначенням причин відмови.
У випадку відсутності зауважень до наданого пакета документів, Центральний депозитарій виконує дії щодо повернення інвесторам коштів.
- Центральний депозитарій не пізніше 3 (трьох) банківських днів з дати відображення грошових коштів емітента в остаточній виписці за рахунком Центрального депозитарію в відповідному банку за операційний день банку за умови надання емітентом Центральному депозитарію документів, передбачених Регламентом, переказує кошти з рахунку, відкритого в Національному банку України, якщо такі кошти виплачуються у національній валюті, або з рахунку, відкритого Центральним депозитарієм в банку, що відповідає критеріям, встановленим Національним банком України, якщо такі кошти виплачуються в іноземній валюті, на рахунки отримувачів (депозитарних установ та депозитаріїв-кореспондентів) з метою їх подальшого перерахування інвесторам.
- Депозитарні установи у строки та в порядку, визначеному законодавством та їх внутрішніми документами, виконують дії, встановлені нормативними документами Комісії, та протягом 1 (одного) операційного дня повідомляють про це Центральний депозитарій.
Центральний депозитарій протягом 1 (одного) операційного дня з дня отримання від депозитарної установи повідомлення про виплату коштів відповідним особам, повідомляє емітента про виплату таких коштів та надає емітенту підтвердження про виконання операції у спосіб, визначений клієнтом в анкеті емітента.
Емітент, у терміни, визначені законодавством, надає Центральному депозитарію інформацію про повернення у повному обсязі інвесторам коштів (майна, майнових прав), що надійшли як плата за розміщені цінні папери. Інформація подається листом у довільній формі, підписаним розпорядником рахунку емітента та засвідченим печаткою емітента (у разі використання), із обов’язковим зазначенням наступної інформації:
- найменування емітента;
- код за ЄДРПОУ емітента;
- ISIN цінних паперів емітента;
- зазначення про повернення інвесторам коштів (майна, майнових прав), що надійшли як плата за розміщені цінні папери, у повному обсязі.
Центральний депозитарій забезпечує списання депозитарними установами прав на відповідні цінні папери з рахунків інвесторів (депонентів) та переведення відповідних цінних паперів з рахунків депозитарних установ на рахунок такого емітента протягом трьох робочих днів з дня отримання від емітента інформації про повернення у повному обсязі інвесторам коштів (майна, майнових прав), що надійшли як плата за розміщені цінні папери.
Після скасування Комісією реєстрації випуску цінних паперів Центральний депозитарій отримує від Комісії копію розпорядження про скасування реєстрації випуску цінних паперів та проводить операцію списання цінних паперів цього випуску із системи депозитарного обліку як безумовну.
Після здійснення списання цінних паперів з системи депозитарного обліку Центральний депозитарій вилучає із сховища / електронної бази даних та погашає тимчасовий глобальний сертифікат відповідного випуску цінних паперів емітента.