3.13.2. Деномінація (дроблення/консолідація) випуску цінних паперів емітента
Учасники: | Центральний депозитарій, емітент, депозитарні установи |
---|---|
Послідовність виконання операції: | 1. подання емітентом відповідних документів; 2. реєстрація та перевірка Центральним депозитарієм наданих документів; 3. депонування глобального сертифікату та зарахування на рахунок емітента цінних паперів нового випуску; 4. списання цінних паперів старого випуску; 5. погашення глобального сертифікату старого випуску. |
Термін виконання: | протягом трьох робочих днів з дня реєстрації відповідного розпорядження, якщо інші строки не визначені відповідним розпорядженням |
Операція проводиться для відображення на рахунку емітента операції зміни номінальної вартості одного цінного паперу випуску, що супроводжується зміною кількості цінних паперів у випуску (дроблення чи консолідація).
Емітент надає наступні документи, засвідчені у відповідності до вимог цього Регламенту:
Розпорядження Центральному депозитарію про проведення деномінації у формі паперового документу.
Складається у довільній формі з обов‘язковим зазначенням:
- назви: "Розпорядження Центральному депозитарію про проведення деномінації"
- повного найменування емітента та коду емітента за ЄДРПОУ;
- коду цінних паперів, реєстраційного номера та дати реєстрації випуску цінних паперів, що підлягає деномінації;
- коду цінних паперів, реєстраційного номера та дати реєстрації випуску цінних паперів з новою номінальною вартістю;
- дати проведення деномінації;
- виду деномінації (консолідація чи дроблення);
- коефіцієнту деномінації.
Розпорядження на складання реєстру власників іменних цінних паперів станом на 24 годину (за київським часом) дня, наступного за днем приймання до виконання розпорядження емітента про деномінацію згідно Положення про провадження депозитарної діяльності, затвердженого рішенням Комісії від 23.04.2013 № 735.
копія нової редакції статуту або змін до статуту емітента, або, у випадку здійснення державної реєстрації установчого документа після 01.01.2016 – копія опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, або лист в довільній формі, що містить код реєстраційної дії на порталі електронних сервісів Міністерства юстиції України (за умови фактичної наявності електронних копій відповідних документів у он-лайн сервісі ЄДР), у формі паперового документу.
Розпорядження на зарахування цінних паперів на рахунок емітента цінних паперів внаслідок депонування глобального (тимчасового глобального) сертифікату випуску цінних паперів оформлене у формі електронного документа, шляхом заповнення відповідної форми у веб-сервісі «Кабінет Клієнта» (opens new window).
Заповнення реквізитів розпорядження здійснюється емітентом відповідно до аналогічних полів у формі глобального сертифікату.
Глобальний сертифікат випуску цінних паперів, оформлений у формі електронного документа, шляхом заповнення відповідної форми у веб-сервісі «Кабінет Клієнта» (opens new window).
Копію нового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів у електронній формі, (скан-копія, подається через веб-сервіс «Кабінет Клієнта» (opens new window)); Копія рішення про деномінацію, (скан-копія, подається через веб-сервіс «Кабінет Клієнта»).
Центральний депозитарій реєструє документи емітента у порядку, визначеному внутрішніми документами Центрального депозитарію, та здійснює їх перевірку на:
- відповідність вимогам законодавства;
- наявність документів у повному обсязі;
- відповідність даних в наданих документах даним он-лайн сервісу ЄДР;
- правильність заповнення.
На підставі сформованого реєстру власників іменних цінних паперів Центральний депозитарій перевіряє можливість здійснення обміну цінних паперів старої номінальної вартості на цілу кількість цінних паперів нової номінальної вартості для кожного власника. У разі виявлення Центральним депозитарієм неможливості здійснення обміну цінних паперів старої номінальної вартості на цілу кількість цінних паперів нової номінальної вартості для кожного власника Центральний депозитарій не пізніше одного робочого дня з дня виявлення відмовляє емітенту в депонуванні нового глобального сертифіката та проведенні деномінації і надає йому складений ним на підставі розпорядження емітента реєстр власників цінних паперів випуску цінних паперів, який підлягає деномінації.
Після проведення операції емітенту надається підтвердження проведення операції у спосіб, визначений клієнтом в анкеті емітента.