2.4.3.Деномінація (дроблення/консолідація) випуску цінних паперів емітента
Обслуговування операції емітента щодо дроблення або консолідації випуску цінних паперів (далі – деномінація) здійснюється Центральним депозитарієм за розпорядженням емітента на підставі рішення про дроблення або консолідацію випуску цінних паперів.
Виконання операції деномінації складається з наступних етапів:
Центральний депозитарій надає депозитарним установам повідомлення/інформацію про підготовку до проведення деномінації та складає за розпорядженням емітента реєстр власників іменних цінних паперів станом на 24:00 (за київським часом) годину дня, наступного за днем приймання до виконання розпорядження емітента про деномінацію (дата обліку).
З початку наступного за датою обліку операційного дня та до закінчення деномінації Центральний депозитарій та депозитарні установи призупиняють проведення депозитарних операцій з цінними паперами, що підлягають деномінації.
Центральний депозитарій на підставі сформованого реєстру власників іменних цінних паперів перевіряє можливості здійснення обміну цінних паперів старої номінальної вартості на цілу кількість цінних паперів нової номінальної вартості для кожного власника (можливість проведення деномінації).
У разі виявлення Центральним депозитарієм неможливості проведення деномінації Центральний депозитарій:
відмовляє емітенту в депонуванні нового глобального сертифікату та проведенні деномінації;
надає депозитарним установам повідомлення/інформацію про припинення проведення деномінації та відміняє призупинення проведення депозитарних операцій з цінними паперами даного випуску;
у разі можливості проведення деномінації:
- Центральний депозитарій надає депозитарним установам повідомлення/інформацію про проведення деномінації.
Центральний депозитарій приймає на зберігання новий глобальний сертифікат, депонує його та зараховує відповідну кількість цінних паперів нового випуску на рахунок емітента.
На дату проведення деномінації Центральний депозитарій здійснює операцію переказу цінних паперів з рахунку в цінних паперах емітента на рахунки у цінних паперах депозитарних установ для зарахування прав на ці цінні папери на рахунки депонентів, клієнтів у кількості, яка визначається як добуток коефіцієнта деномінації на кількість цінних паперів старої номінальної вартості, що обліковуються на рахунку у цінних паперах відповідної депозитарної установи.
У разі відкриття Центральним депозитарієм депозитарній установі агрегованого рахунку права на цінні папери зараховуються депозитарною установою на рахунки депонентів, клієнтів відповідно до отриманої від Центрального депозитарію інформації.
Центральний депозитарій здійснює переказ цінних паперів старої номінальної вартості з рахунків депозитарних установ на рахунок емітента для анулювання.
У разі відкриття Центральним депозитарієм депозитарній установі агрегованого рахунку права на цінні папери списуються депозитарною установою з рахунків депонентів, клієнтів відповідно до отриманої від Центрального депозитарію інформації.
Центральний депозитарій здійснює списання з рахунку у цінних паперах емітента цінних паперів старої номінальної вартості, вилучає зі сховища / електронної бази даних та погашає глобальний сертифікат випуску цінних паперів старої номінальної вартості.
Центральний депозитарій надає депозитарним установам інформацію/ повідомлення про завершення деномінації.
З дати отримання від Центрального депозитарію інформації/повідомлення про завершення деномінації депозитарна установа має право проводити депозитарні операції з цінними паперами нової номінальної вартості.