Моменти початку виконання, відміни, безвідкличності розпоряджень, завершення розрахунків
# 6.1.Момент початку виконання розпоряджень та/або документів щодо розрахунків за правочинами щодо цінних паперів
Моментом початку виконання Центральним депозитарієм розпорядження та/або документів щодо розрахунків за правочинами щодо цінних паперів визнається:
- реєстрація розпорядження (інформації), що надається в електронній формі, в журналі в програмному забезпеченні Центрального депозитарія; або
- реєстрація розпорядження, що надається в формі електронного документу засобами веб-сервісу «Кабінет Клієнта» (opens new window), в журналі як прийняте до виконання; або
- реєстрація розпорядження, що надається у формі паперового документу, в журналі як прийняте до виконання.
# 6.2.Безвідкличність розпоряджень
Розпорядження та/або документи щодо розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, вчиненими поза організованими ринками капіталу без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати», отримані від клієнтів, вважаються безвідкличними з моменту квитування з зустрічним розпорядженням в програмному забезпеченні Центрального депозитарія. Після моменту квитування двох зустрічних розпоряджень, але до початку обробки сквитованих розпоряджень, можлива двостороння відмова від виконання розпоряджень.
Розпорядження щодо розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, вчиненими на організованому ринку капіталу або поза ним, розрахунки за якими здійснює/забезпечує особа, яка провадить клірингову діяльність, отримані від особи, яка провадить клірингову діяльність, вважаються безвідкличними з моменту реєстрації розпорядження/повідомлення про виконані грошові розрахунки в журналі в програмному забезпеченні Центрального депозитарія.
Розпорядження щодо розрахунків за правочинами, вчиненими на організованому ринку капіталу без дотримання принципу «поставка цінних паперів проти оплати», отримані від оператора цього організованого ринку капіталу, вважаються безвідкличними з моменту реєстрації відповідного розпорядження/відомості розпоряджень здійснити розрахунки в цінних паперах в журналі в програмному забезпеченні Центрального депозитарія.
# 6.3.Порядок відміни виконання розпорядження клієнтом Центрального депозитарію
Учасники: | Центральний депозитарій, клієнт Центрального депозитарію |
---|---|
Послідовність виконання операції: | 1. подання клієнтом відповідного розпорядження; 2. реєстрація та перевірка Центральним депозитарієм наданого розпорядження; 3. відміна виконання відповідного розпорядження/відмова у відміні розпорядження; |
Термін виконання: | протягом трьох робочих днів з дня реєстрації відповідного розпорядження. |
Клієнт може відмінити виконання наданого ним розпорядження за умови надання розпорядження про відміну розпорядження у формі паперового документа (Додаток № 43) або засобами СОІ з урахуванням вимог, встановлених цим пунктом Регламенту та Правилами.
Відміна виконання розпорядження клієнта може бути виконана Центральним депозитарієм за запитом цього клієнта виключно до моменту квитування з зустрічним розпорядженням. Після моменту квитування двох зустрічних розпоряджень, але до початку обробки сквитованих розпоряджень, можлива двостороння відмова від виконання розпоряджень.
Розпорядження на відміну розпорядження на складання реєстру власників іменних цінних паперів, переліку власників іменних цінних паперів, переліку акціонерів, яким надсилатиметься письмове повідомлення про проведення загальних зборів акціонерного товариства, переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах акціонерного товариства, переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів за акціями / доходу за цінними паперами, довідки на підставі реєстру, або розпорядження про забезпечення письмового повідомлення акціонерів про проведення загальних зборів акціонерного товариства може бути надано не пізніше, ніж за 3 робочі дні до дати обліку, визначеної у розпорядженні, виконання за яким відміняється.
Центральний депозитарій реєструє розпорядження клієнта у порядку, визначеному внутрішніми документами Центрального депозитарію, та здійснює їх перевірку.
У разі наявності зауважень до оформлення розпорядження на відміну розпорядження, Центральний депозитарій відмовляє у відміні розпорядження та надає клієнту лист-відмову із зазначенням причин відмови.
У випадку відсутності зауважень до наданого розпорядження, Центральний депозитарій виконує дії щодо відміни розпорядження.
Після завершення операції клієнту надається підтвердження виконання операції у спосіб, визначений клієнтом у анкеті рахунку у цінних паперах/емітента або відповідному розпорядженні/запиті на виконання конкретної операції.
Надання клієнтом відмови від виконання наданого ним розпорядження (запиту), отриманого засобами СОІ, може надаватись у вигляді електронного документу / даних, зокрема, повідомленнями, сформованими у форматі стандарту ISO 15022.
# 6.4.Завершення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів
Розрахунки за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу "поставка цінних паперів проти оплати" вважаються завершеними після здійснення Центральним депозитарієм:
- депозитарних операцій за результатами розрахунків за правочинами щодо цінних паперів на рахунках депозитарних установ - у разі якщо проведення розрахунків за правочинами потребує здійснення депозитарних операцій на рахунках депозитарних установ;
- направлення розпорядження та/або повідомлення (інформації) про вчинені правочини щодо цінних паперів депозитарним установам для проведення ними відповідних депозитарних операцій на рахунках власників цінних паперів та/або номінальних утримувачів - у разі якщо проведення розрахунків за правочинами не потребує здійснення депозитарних операцій на рахунках депозитарних установ.
Розрахунки за правочинами щодо цінних паперів без дотримання принципу "поставка цінних паперів проти оплати" вважаються завершеними після здійснення:
- Центральним депозитарієм депозитарних операцій за результатами розрахунків за правочинами щодо цінних паперів на рахунках депозитарних установ - у разі якщо проведення розрахунків за правочинами потребує здійснення депозитарних операцій на рахунках депозитарних установ;
- депозитарними установами депозитарних операцій, необхідних для проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, на рахунках власників цінних паперів та/або номінальних утримувачів - у разі якщо проведення розрахунків за правочинами не потребує здійснення депозитарних операцій на рахунках депозитарних установ.